חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מאיר שטרית מונה לתפקיד יו"ר המועצה הציבורית של האקדמיה ללשון העברית

תפקיד בכיר ומשמעותי חדש לחבר הכנסת והשר לשעבר [] מתכוון להוביל מהלכים משמעותיים בארגון היוקרתי ובעל ההשפעה

האקדמיה ללשון עברית הודיעה אמש כי מאיר שטרית, מהדמויות הבולטות בפוליטיקה הישראלית, מונה לעמוד בראש המועצה הציבורית של האקדמיה ולראש מנהלת המִִנְווֶה.

שטרית היה פעיל בחיים הציבוריים והפוליטיים מעל ארבעים שנים וכיהן בתפקידים בכירים בממשלה, בהם שר האוצר ושר המשפטים. היום הוא עומד בראש התוכנית למדיניות ציבורית לתלמידי תואר שני במרכז האקדמי רופין.

מינויו של שטרית בא על רקע מאמציה של האקדמיה לקדם בסיוע הממשלה את הקמת ביתה החדש בקריית הלאום בירושלים. באקדמיה טוענים כי מאמצים אלה לא זכו עד היום לאוזן קשבת בממשלה ולא הניבו תוצאות של ממש, אף-על-פי שהממשלה עצמה היא שהחליטה על הקמתו כבר לפני עשור, בסוף שנת 2012.

"לתקן את המצב האבסורדי ולממש את הבטחת המדינה והממשלה". שטרית [] צילום: ארכיון
בית האקדמיה החדש, שייקרא 'מִנווה', ירכז תחת קורת-גג אחת את כל הפעילות של האקדמיה – בתחום המדעי והציבורית, ויִיבַנה בו מוזיאון ראשון מסוגו ללשון העברית. המִנווה על מתקניו המודרניים ושטחיו הציבוריים יאפשר לאקדמיה לקדם את מפעליה ולהנגישם לציבור המבקרים בארץ ובעולם באופן ראוי וכמקובל בימינו.

בימים אלה האקדמיה מקדמת את תכנון המנווה בסיוע עיריית ירושלים, על-פי התוכנית האדריכלית של משרד האדריכלים 'מייזליץ-כסיף-רויטמן' ובניהול חברת 'פורן-שרים'.

"בכוונתי להניע את גלגלי הביורוקרטיה המעכבים את מימוש החלטת הממשלה בעניין המנווה", צוּטַט שטרית, "למעלה מעשור ממשלות ישראל גוררות רגליים ואינן מיישמות את ההחלטה המובנת מאליה לבנות את מנווה האקדמיה ואת מוזיאון העברית. אני מתכוון לתקן את המצב האבסורדי הזה ולפעול בכל הנחישות לממש את הבטחת המדינה והממשלה להקים את מנווה האקדמיה ללשון בקריית הלאום".

דוּוַח כי שטרית ציין שהוא זוכה לאוזן קשבת אצל שר האוצר ליברמן אשר הסכים לסייע למימוש הפרויקט, וכן כי הכריז: "נוסף על חלקה של הממשלה אפעל לגיוס אנשי משק וכלכלה ובעלי השפעה מן הארץ ומחו"ל כדי שבית האקדמיה ללשון בקריית הלאום ייבנה בהקדם".

שטרית, 73, התחיל את דרכו בציבוריות הישראלית כראש עיריית יבנה, וכיהן במספר ממשלות כשר האוצר, המשפטים, התרבות, התחבורה, השיכון והפנים, תחת אריאל שרון, אהוד אולמרט ובנימין נתניהו. היה חבר לאורך השנים במפלגות 'הליכוד', 'קדימה' ו'התנועה'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקופית קודמת
שקופית הבאה
דילוג לתוכן