האומיקרון הפוליטי – הרשימה המשותפת בקריאה לממשלה: די להפקרות! ח"כ סלאלחה, מרצ: השתוללות מחירי הבדיקות הביתיות – ביזיון!

ורשתות השיווק מבהירות: הבדיקות הביתיות לא יוזלו! | וגם - מחווה לרופאים: לכבוד 'יום הרופא' הילדים באו להוקיר תודה [] 'מכבי שירותי בריאות': 50% מפוטנציאל המתחסנים ברחובות בין הגילאים 5-11 חוסנו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

"ממשלת הימין מפקירה את אזרחי ישראל – גם בריאותית וגם כלכלית" – כך הכריזה הבוקר הרשימה המשותפת, במסגרת טרנד התקפת הממשלה המכהנת (וממש לא משנה איזו) – "תורי ענק לבדיקות ממוסדות, בלבול והנחיות לא ברורות ובדיקות ברשתות ב-35 שקלים. וכל זה תוך משבר כלכלי ועליית מחירים. איך משפחה ממוצעת אמורה להסתדר במציאות כזאת? הממשלה הזאת כל-כך אנטי-חברתית בהתמודדותה עם המשבר שאפילו אלוף ההפרטות והימין הקיצוני חושבים שהם הגזימו".

בהמשך הודעת המפלגה צויין: "הרשימה המשותפת דורשת: בדיקות חינם ובהפצה רחבה; תמיכה כלכלית מיידית בעסקים הקטנים ובעובדים; הקצאת תקציבים לקמפיין לעידוד חיסונים ובדיקות בשפה הערבית; שקיפות מלאה של תהליכי קבלת ההחלטות וההסכמים עם חברות התרופות".

ובאותו עניין: ח"כ עלי סלאלחה ('מרצ') הניח על שולחן הכנסת הצעה לפיקוח על מחירי הבדיקות הביתיות, שמטרתה לקבוע עלות מקסימום עבור בדיקת אנטיגן ביתית: "אנו עדים להשתוללות מחירי הבדיקות הביתיות – זהו ביזיון שאסור להשלים איתו! אי-התערבות של המדינה תביא למצב שבו העני ביותר לא ייבדק ויידבק – והמשוואה הזו ודאי נכונה למשפחות מרובות ילדים".

ח"כ סלאלחה אמר עוד: "דווקא לאור ההחלטה המבורכת של השר הורוביץ לאפשר בדיקות ביתיות כחלופה ל-PCR, חובתנו כמחוקקים להשלים את ההחלטה החשובה הזו בצעד חברתי בסיסי – מחיר מקסימום לבדיקה".

למרבה הצער בהמשך הודיעו רשתות השיווק כי הבדיקות הביתיות לא יוזלו. לטענתן, הן היו אמורות להתחיל למכור בדיקות ביתיות במחירים מוזלים כבר בשבוע הבא, אולם מלאי הבדיקות שנחת בישראל והיה אמור להגיע אליהן – נלקח על-ידי המדינה.

מחווה לרופאים: לכבוד 'יום הרופא' – הילדים הוקירו תודה

מחווה מרגשת ומפתיעה התקיימה ב'יום הרופא', כשילדים הגיעו למרפאת 'כללית'-יבנה/הדקל להוקיר תודה לרופא המשפחה ד"ר לאוניד גזין. השנה יותר מתמיד, ציינו בהנהלת מחוז מרכז של הקופה, יום זה מקבל משמעות יתרה מול צוותי הרפואה שבחרו במקצוע עם מחוייבות אנושית, מקצועית ואתית.

לרגל ציון היום החגיגי חילקה הנהלת המחוז כ-800 ערכות הוקרה לרופאי המחוז על פועלם ותרומתם. מאיה רוזן, מנהלת רפואית במחוז מרכז-'כללית': "מחוייבותם האישית של הרופאים למטופלים היא זו שמייצרת רפואה איכותית ומקצועית, בייחוד עכשיו, בתקופה המורכבת ביותר של מערכת הבריאות – והם עושים זאת במסירות ואנושיות".

ארז לוי, מנהל המחוז, ציין: "הצוותים הרפואיים עומדים כבר שנתיים בחזית המאבק במגיפה הגדולה ביותר שידעו מדינת ישראל והעולם ב-100 השנים האחרונות. זו הזדמנות מצויינת לעצור לרגע ולהגיד תודה לרופאים ולרופאות שלנו, ששומרים עלינו על בריאותנו ועל איכות חיינו".

'מכבי-שירותי בריאות': חוסנו כ-50% מפוטנציאל המתחסנים ברחובות בין הגילאים 5-11

למעלה מ-1,700 מבוטחי ומבוטחות קופת-חולים 'מכבי' בגילאי 5-11 ברחובות כבר התחסנו או זימנו תור לחיסון נגד נגיף הקורונה – מתחילת מבצע חיסוני הילדים. מספר זה מייצג כ-50% מפוטנציאל המתחסנים בגילאים אלו. מתחם החיסונים של 'מכבי' נמצא בדרך ירושלים 15 ברחובות, והוא פתוח בימים א׳-ה׳ בשעות 15:00-19:00, ובימי שישי 10:00-13:30.

כמו-כן, מתחילת מבצע החיסון הרביעי ועד-כה זימנו למעלה מ-73,500 מבוטחי ומבוטחות הקופה תור לקבלת מנת החיסון הרביעית נגד נגיף הקורונה. מספר זה מייצג 24% מפוטנציאל המתחסנים בגילאים אלו. החל מתחילת מבצע החיסון הרביעי חוסנו במתחמי 'מכבי' כ-20,000 מבוטחי ומבוטחות הקופה.

ד"ר יפעת ארליך, המנהלת הרפואית במחוז הדרום של 'מכבי שירותי בריאות': "אנו עדים לעלייה משמעותית בחיסוני הילדים. לאור העלייה בתחלואה עלינו לזכור כי החיסונים הם הכלי היעיל ביותר נגד הנגיף, ולכן אסור לנו לקחת סיכון כאשר מדובר בילדים שלנו – הזמינו עוד היום תור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקודם
הבא
דילוג לתוכן