חברת מועצת עיריית רחובות איטל בציר-אלשיך מציגה: פודקסט חדש – INNOVISION

מיזם חדשני לחשיפת האנשים המובילים חדשנות בעיר - בתמיכת ובעידוד ראש העיר רחמים מלול

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עיריית רחובות משיקה לראשונה פודקסט (הֶסְכֵּת)  חדשנות INNOVISION (אינווז'ין), ביוזמת חברת המועצה איטל בציר-אלשיך ובתמיכת ראש העיר רחמים מלול.

*קישור לפודקסט*: https://innovision.buzzsprout.com/

הפודקסט INNOVISION כולל סדרה של  12 ראיונות עם אנשים המובילים חדשנות בעיר: יזמים, אנשי מחקר, מדענים, מנכ"לים של חברות הייטק, רופאים – וכולם מתוך האקו-סיסטם של העיר;  ממכון ויצמן, הפקולטה, מכון דוידזון, פארק המדע ובית-חולים קפלן.

פעם בשבועיים יפורסם פרק חדש באתר העירייה (תחת הקטגוריה INNOVISION) ובכל אפליקציות הפודקאסטים. בכל פרק יובא ראיון בנושא מרתק וחדשני שיסקור תחום מסויים ויציג את השינויים הצפויים להתרחש באותו התחום, מה עומד מאחורי השינויים, ועוד.

מימין: ד"ר מישל אורן, איטל בציר-אלשיך ואיל בן-זאב

את הפודקסט INNOVISION הפיק תושב העיר איל בן-זאב, יזם ואיש הייטק (M.Sc, MBA), העוסק בחיבור שבין אנשים וטכנולוגיה, ומפיק הפודקסט המוכר והמצליח 'על -חלל': "במסגרת הפקת הפודקסט זכיתי להיחשף לאנשים מרתקים וסוּפּר-איכותיים בעיר שלנו, הפועלים בתוך מערכת אנושית ייחודית המאפיינת את רחובות, המציגה שילוב מנצח של אקדמיה, מחקר, מדעים ותעשייה".

שנתיים למועדון החדשנות INNOVISION
לפני כשנתיים הקימה חברת המועצה איטל בציר-אלשיך, מחזיקת תיק חדשנות ויזמות ותיק פיתוח בר-קיימא את מועדון החדשנות העירוני INNOVISION, שמטרתו ליצור שיתופי פעולה וקשרים בתוך האקו-סיסטם של העיר.

במסגרת פעילויות המועדון פיתחה אלשיך גם את מרתון ההרצאות בזום "שומעים שש-שש" (כל 6 בחודש, 6 מרצים, ב-6 דקות ו-6 שניות מדברים על חדשנות  בכל חודש בתחום אחר) אליו נכנסים מכל הארץ.

לדברי בציר-אלשיך, "הדרך הראויה להבליט את היתרון של האקו-סיסטם שיש לעיר רחובות על פני ערים אחרות, עוברת דרך הפודקסט INNOVISION. שם תוכלו להאזין למיטב הראיונות עם מיטב האנשים שעושים חדשנות במגוון תחומים בעיר. מזמינה אתכם להאזין, ליהנות, וכמובן להתגאות".

בסיום מוסיפה חברת המועצה: "ברצוני להודות לראש העיר על התמיכה, לאיל בן-זאב על ההפקה, לאביעד מן על העריכה ולעדי מוטולה – סמנכ"ל 'הל"ר', על ההיענות והשתתפות באחד הפרקים".

מימין לשמאל: איטל בציר-אלשיך ,איל בן-זקן וד"ר חגית אולונובסקי

נושאי הפרקים בפודקסט:

פרק 1 חלק א' וחלק ב': על הדפסת תלת-מימדאוהד מיוחס,  ראש מעבדות החדשנות והאחריות התאגידית של יצרנית מדפסות התלת-מימד סטרטסיס (Stratasys).
על התפתחות טכנולוגית בהדפסת תלת-מימד בעולם, ועל העשייה המרתקת בתחומי המזון, הרפואה, המכונות. כיצד טכנולוגיה זו משנה ותמשיך לשנות את חיינו.

פרק 2: על חלל, אסטרואידים ויצורים אחרים: עם ד"ר דוד פולישוק, חוקר אסטרואידים במכון ויצמן. החיים לצד אסטרואידים. האם אנחנו באמת צריכים לחשוש מהכחדה כפי שקרה כשנעלמו הדינוזאורים? מה זה בכלל אסטרואידים? ממה הם מורכבים? ומהיכן הם מגיעים?

פרק 3: דרכים להנעת בני נוער ע"י הטמעת חדשנות בתחום הלימודים: ד"ר יוסי אלרן, מוביל תחום החדשנות בחינוך במכון דוידסון לחינוך מדעי במכון ויצמן.

פרק 4: הדרכים להתמודדות עם משבר האקלים ברמה הגלובלית והלוקאלית: עם ד"ר חגית אולונובסקי, מומחית סביבה, מומחית לסיכוני בריאות וסביבה, יועצת לניהול סיכוני בריאות וסביבה בישראל.

פרק 5: ראייה ביונית, המהפכה בשילוב בין אדם למכונה והיכולת לשפר ולתקן בעיות ראייה: ד"ר זיו רוטפוגל, רופא בכיר במחלקת עיניים בבי"ח קפלן, מומחה למחלות רשתית וקרנית, מנתח ויזם. מנהל מרכז החדשנות של המרכז הרפואי.

פרק 6: הטכנולוגיה החדשנית שמצעידה קדימה את תחום החרקים למאכל, ומצליחה להקפיא ביצי חרקים כמקור חלופי לחלבון: ד"ר עידן אליגור, שותף במיזם הטכנולוגי FREEZEM.

פרק 7: מהו תחום ה-Education Tech, וכיצד ניתן להטמיע טכנולוגיות לתחום החינוך ולשנות את שיטות הלמידה: שחף שקוף, מנכ"ל צ'ג (Chegg) ישראל.

פרק 8: חישה מרחוק דרך לוויינים ורחפנים לגידולים חקלאים ולזיהוי מחלות: ד"ר איתי הרמן, הפקולטה לחקלאות.

פרק 9: תחום תקשורת לוויינים והמהפכה בעידן הגלובלזציה והסטרימינג: משה גולני, סמנכ"ל הנדסה, 'חלל תקשורת'.

פרק 10: כיצד מנצלים את עולם הגיימינג ליצירת פרסום ומכירת מוצרים לדור ה-Z: יונתן אטיאס, שותף ומנכ"ל חברת Sayollo.

פרק 11: כיצד ייראו חיי התושבים בערים החכמות: ד"ר מישל אורן, ראש המעבדה לעתידים אורבניים באוניברסיטת בר-אילן.

פרק 12: חופש כלכלי והכנסה פסיבית – מציאות או דימיון: יונית ורבר, תושבת רחובות, יזמית, מחברת הספר: 'יזמות לילדים – עושים כסף בכיף'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקודם
הבא
דילוג לתוכן