חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כמיטב המסורת: ״מרוץ לנופל״ התקיים בשישי האחרון

המירוץ התקיים לזכרם של 14 בוגרי קרית החינוך ע"ש גינסבורג

לקראת יום הזכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה, התקיים בבוקר יום שישי "מרוץ לנופל" לזכרם של 14 בוגרי קרית החינוך ע"ש גינסבורג. המסורת המרגשת נמשכת: כמידי שנה מתקיים המרוץ להנצחת זכרם של בוגרי בית הספר.

זו השנה השנייה שבראש טור הרצים רץ ראש העיר, רועי גבאי, לצידה של מנהלת קריית החינוך, טלי דרור ומנהל המחלקה לספורט, שאול דוד.


צילום: עמרם כהן

המרוץ יצא משער בית הספר כאשר הרצים נושאים עימם דגלים ורצים ברחבי העיר בטור ארוך ובסדר מופתי. לאחר טקס זכרון קצר באנדרטה לזכרם של חללי מערכות ישראל עברו הרצים בבתי הספר היסודיים ובבית 'יד לבנים' שם קיימו טקסי זכרון והקראת שמות הנופלים. בכל בית ספר קידמו את הרצים תלמידי שכבה ו' והמורים שהשתתפו בטקסי זכרון מרגשים.

בסיום נערך בבית הספר טקס מרגש במעמד ראש העיר, מנהל מחלקת הספורט, מנהלת קריית החינוך, מנהלת החטיבה העליונה, אושרת מיארה, משפחות שכולות, בוגרים ותלמידים.


צילום: עמרם כהן

ראש העיר, רועי גבאי הודה להנהלת בית הספר על היוזמה הערכית החשובה בקיום המרוץ ואמר כי הכאב מלווה את המשפחות השכולות יום-יום, שעה-שעה: "הזיכרון מגיח בכל פעם שאתם עוברים ליד החדר המיותם, חיוך שעולה על השפתיים כשאתם נזכרים במשפט שאמר, דמעה שמבצבצת באירוע משפחתי שבו הוא כל כך חסר, המחשבה התמידית 'מה הוא היה אומר אם הוא היה כאן'. הגעגוע אינסופי לאהובכם, שהמראה וקולם לא יישכחו לעולם. אנו מחבקים אתכן משפחות אהובות כל השנה, המרוץ לנופל הוא דרך נוספת להנחיל את מורשתם לדורות הבאים ולדעת כי נזכור אותם לעד. יהי זכרם של יקיריכם ברוך".

מנהלת קרית החינוך, טלי דרור, אמרה כי "פעילות ההנצחה והמירוץ מהווים שיאו של תהליך משמעותי וערכי בו תלמידי הקרייה מתוודעים לסיפורם האישי של הנופלים בשיעורי החינוך, התלמידים מכינים את הטקס ובוחרים את קטעי הקריאה, השירה והנגינה. תמיד נזכור את הנופלים ונחבק את משפחותיהם".

בכניסה לבית הספר מוצגים תמונותיהם ושמותיהם של בוגרי קריית החינוך לדורותיו שם הונחו פרחים והוקראו שמות הנופלות והנופלים: רב”ט עופר וייסבורט ז”ל, סרן עינת בסר ז”ל, רב”ט חגי טרפוצ’ניק ז”ל, סמ”ר שלום אלון ז”ל, סגן אורן זיו ז”ל, סמל צחי איטח ז”ל, סמ”ר גיא פולד ז”ל, סמל עומרי גולדין ז”ל, סמ”ר שחר נבון ז”ל, סרן מתן אסא ז"ל, מישר מאור גנון ז”ל, בר חולי ז”ל, פקד קים דוקרקר ז"ל, סמ״ר עדי דנן ז"ל. יהי זכרם חקוק בליבנו לעד!

צילום: עמרם כהן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקופית קודמת
שקופית הבאה
דילוג לתוכן