"הבחירות ברשויות המקומיות יתקיימו ב-30 בינואר"- האם הפעם זה סופי?  

שר הפנים, משה ארבל, החליט על דחיית הבחירות לרשויות המקומיות, שיועדו להתקיים ב-31 באוקטובר השנה, וקיומן ב-30 בינואר 2024 - למעט ב-14 הרשויות המקומיות שפונו.

הפעם משוכנעים במשרד הפנים כי מדובר בהחלטה סופית, אם כי ברור שככל שיהיו אירועים לא צפויים, גם היא עשויה עוד להשתנות. במכתב שפרסם שר הפנים, מסר: "בהתאם לסעיף 1(א) לחוק, נקבע כי הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות יידחו ויתקיימו ביום כ' בשבט התשפ"ד, 30 בינואר 2024, לפי סעיף 1(ב) לחוק, ניתן לדחות את המועד לתקופה של כחודש נוסף, בכפוף לתנאים המפורטים בו.

לאחר שקיימתי דיון בראשותי עם גורמי המקצוע במשרד הפנים ובחנתי את עמדות גורמי הביטחון כפי שהוצגו לי, ועמדתי על ההיתכנות לקימון של הבחירות במועד האמור במרבית שטח המדינה, ובשים לב למשקל שיש ליתן לקיום הבחירות במועדן, הגעתי לכלל מסקנה כי אין בכוונתי לפעול לדחיית מועד הבחירות הכלליות לפי סעיף 1(ב) לחוק (החוק לדחיית הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות)".

עוד ציין:"ראיתי לציין כי משמעות דחיית הבחירות ברשויות אלה היא כי ההליכים הנדרשים לקראת הבחירות ייערכו מחדש, לרבות הגשת הרשימות והמועמדים. בהתאם, לפי הדין הקיים, הרשימות והמועמדים שהגישו את מועמדותם כדין לקראת מועד הבחירות המקורי לא יהיו זכאים למימון הוצאות הבחירות שלהם מאוצר המדינה לפי חוק הרשויות המקומיות (מימון בחירות), התשנ"ג-1993.

מצב דברים שהמתמודדים אשר הסתמכו על קיומו של מימון הבחירות, לא היו יכולים לחזות אותו ולא נגרם בשל פעולתם. דומה כי הדבר מצריך בחינה והנני סבור כי מן הנכון יהיה שוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת תקיים דיון בנושא ובשאלת מתן מענה לגביו, לרבות קידום תיקון חקיקה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקודם
הבא
דילוג לתוכן