תלמידי כיתות ה' ברחובות מציגים: פסטיבל סרטי ילדות הגדול בישראל

ילדים יוצרים סרטים: 1,400 תלמידי כיתות ה' מ-13 בתי-ספר יסודיים ברחובות הציגו את 42 הסרטים שכתבו, צילמו והפיקו במסגרת פרויקט "ילדות בראי הקולנוע" של אגף החינוך והנוער ותכנית קרן 'קרב' [] זו השנה העשירית בה מתקיים הפרויקט במערכת החינוך העירונית בעיר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

במסגרת פרויקט עירוני של לימודי קולנוע בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר, עבדו תלמידי כיתות ה' במהלך החודשים האחרונים על הפקת סרטים לאירוע השיא: "פסטיבל סרטי ילדות רחובות".

האירוע נערך באולמות הקולנוע 'הוט סינמה' בקניון 'עופר', במסגרתו הציגו התלמידים בפני ההורים את הסרטים אותם כתבו, הפיקו וביימו בחודשים האחרונים. 42 הסרטים הוקרנו בשלושה מחזורי הקרנה, בהם שולבו קטעי הנחיה וקישור. אל ההקרנה הגיעו מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך זֹהר בלום, מנהלת אגף החינוך אפרת צוקרמן, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי שרה והב, יו"ר הנהגת ההורים העירונית צופית גולן ונציגי קרן 'קרב'.

מטרת הפרויקט הינה להציג את תוצרי התלמידים בתכניות קולנוע במסגרת פעילות הקרן, לחשוף ולשתף את ההורים בתוצרי למידת ילדיהם, ליצור מפגש יישובי של בתי הספר היסודיים, לעודד את התלמידים לביטוי עצמי באמצעות הקולנוע ומיומנויות הבמה, ולהעניק פרסום ופומבי לעבודות התלמידים.

הפרויקט, המתקיים זו השנה העשירית, הוא פרויקט מיוחד במסגרת תכנית "אפיקי תקשורת". את תהליך הבחירה וההחלטה על הפרויקט הוביל מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זֹהר בלום, אשר יזם את הקמתה ושילובה בהצלחה של תכנית 'קרב' במערכת החינוך ברחובות.

ראש העיר, רחמים מלול: "אנחנו גאים ושמחים לפתח את היכולות והכישורים האמנותיים של התלמידות והתלמידים כבר בגיל בית הספר היסודי. הסרטים שהוצגו באולמות הקולנוע מביעים כישרון, יכולות גבוהות וערכים, ואנו גאים בתלמידים על כך".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זֹהר בלום: "שמחתי לראות הבוקר את התלמידות והתלמידים המוכשרים ולברך אותם על הסרטים הנפלאים שיצרו".

אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך והנוער: "לאחר שנתיים של הפסקה בשל הקורונה, התלמידים הציגו יותר מ-40 סרטים שיצרו בחודשים האחרונים. פרויקט מיוחד זה מאפשר לתלמידים להביע את עצמם באמצעות אמנות ולהביא למסך הגדול את השקפותיהם ותפיסת עולמם".

צופית גולן, יו"ר הנהגת הורים: ״מרגש לפגוש שוב מקרוב את ילדי כיתות ה' מכל העיר, אחרי שנתיים של ריחוק, ולצפות בסרטים המופלאים שהם הפיקו.
אני מודה לקרן 'קרב' על השותפות רבת השנים בהעשרת הילדים שלנו.
תודה גדולה לזֹהר בלום – על ההשקעה, ההקשבה והאפשרות לחזור ולחגוג את היצירתיות של הילדים יחד ובדרך כל-כך מעצימה. תודה לשותפים הקבועים והטבעיים שלנו, שבלעדיהם כלום לא היה קורה: לאגף החינוך – אפרת צוקרמן ושרה והב, למנהלות ולצוותים החינוכיים בכל בתי הספר. אני מזמינה את כל ההורים לצפות בסרטים ולקחת חלק בעולמם של הילדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הקודם
הבא
דילוג לתוכן