בעקבות תלונות רבות של תושבי השכונה הירוקה ושכונות נאות-רבין ונאות-שמיר ביבנה, בדבר מפגעי ריח קשים המשפיעים לרעה על איכות חייהם, לצד העלויות הרבות שהם נדרשים לשלם לחברת האחזקה המפעילה את המערכת הפניאומטית לפינוי אשפה בעיר, החליט חבר מועצת העיר עו"ד מאיר דהן – המכהן כיו"ר הוועדה לאיכות הסביבה – לכנס את הוועדה בהקדם כאשר על סדר היום יהיו הסוגיות הנ"ל וסוגיות נוספות.
יש לציין שלאורך השנים דהן מטפל באופן שוטף בעניינים אלה ואחרים מול כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים, לרבות ראש העיר צבי גוב-ארי ומחזיק תיק שפ"ע – מ"מ ראש העיר חיים מסינג.