דיירי שכונת 'תדהר' ממתינים לסיום הסחבת בהליך רישום נכסיהם

נציגי חברת 'תדהר' העריכו כי בתוך פרק זמן בן כחודשיים צפוי להסתיים הליך הפרצלציה | סיום כל ההליכים - רישום הבית המשותף, והחתימה על שטרי המכר לצורך רישום בטאבו - צפוי להיות מושלם בתוך פרק זמן של עד שנה מהיום: "נדרשים סבלנות ואורך רוח" | עו"ד שי סיני, בא-כוח חלק מהדיירים: "יש לקוות שהמטפלים ברישום הפרצלציה יסיימו את הרישום לאלתר. ויפה שעה אחת קודם"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

חבר מועצת עיריית יבנה רועי גבאי דיווח אמש כי דיירי שכונת 'תדהר' בעיר ('גן ראובן') עודכנו בדבר המהלכים האחרונים בעניין לוחות זמנים לפרצלציה ורישום בטאבו של 32 הבניינים (998 דירות) בסיכום פגישת נציגי ועדי הבתים עם החברה המשכנת 'תדהר'.

'תדהר' ומשרד עורכי הדין 'פישר, בכר, חן' עדכנו כי הליך הפרצלציה נמצא בבדיקה בלשכה הארצית לרישום תשתיות לאומיות ופרצלציות. בעת האחרונה התקבלו אישורי מיסים בקשר לחלקות המצויות בבעלות עיריית יבנה, וההליך מתקדם. לטענתם, צוואר הבקבוק שוחרר וקיימת מחלוקת נוספת ואחרונה מול העירייה. הנציגים העריכו כי בתוך פרק זמן בן כחודשיים צפוי להסתיים הליך הפרצלציה והרישום, והוסיפו כי במקביל החלו בהליך רישום הבית המשותף, הצפוי לצבור תאוצה כשהפרצלציה תסתיים.

לאחר שגם הפרצלציה וגם רישום בית משותף יסתיימו, בכוונת עורכי הדין להגיע לשכונה על-מנת לחתום על שטרי מכר לצורך רישום בטאבו. הנציגים העריכו כי סיום ההליך צפוי עד שנה מהיום, והדגישו: "נדרשים סבלנות ואורך רוח, ועדכונים יובאו בהמשך בהתאם להתקדמות ההליך".

על התיאום וההתקדמות בתהליך מנצח אלון רוזן, פעיל השכונה ומוביל ההליכים בעניין מזה זמן רב, אשר עדכן עוד כי הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בנושא נגד 'תדהר' ומשרד עורכי הדין פישר-בכר, אשר טרם אושרה.

עוד עודכנו הדיירים כי לא יחול עליהם כל תשלום נוסף בדרך להשלמת התהליך, פרט לאגרות לרישום בטאבו של 100 עד 150 שקלים לכל דייר.

"מוקדם לברך על המוגמר". עו"ד שי סיני | צילום: ארכיון

עו"ד שי סיני, המטפל ומלווה מזה זמן רב מספר תיקי רישום של הנכסים האמורים בשכונה, ציין כי מדובר בתהליך שעל עיריית יבנה היה לסיים בתוך לא יותר משמונה חודשים מרגע שאושר תשריט לצורכי רישום (תצ"ר) על-פי חוק – עוד בשנת 2014. "כמי שפעל רבות מול עיריית יבנה ומול עורכי הדין שאמורים היו לבצע עבורה את רישום הפרצלציה, אני סבור כי אין בנמצא שום הסבר מניח את הדעת לעיכוב של שמונה שנים", אמר, והוסיף: "מדובר בפגיעה בזכויות מאות בתי-אב שלא יכולים לרשום את הזכויות הקנייניות שלהם בפנקס הבתים המשותפים. פרק הזמן בו צפוי ההליך להסתיים (כשנה, על-פי עדכון עורכי הדין המטפלים ברישום הפרצלציה עבור העירייה) ארוך מפרק הזמן הקבוע בחוק, והוא מתווסף לשמונה שנות עיכוב בלתי מוסבר. לאור הודעת העירייה ועורכי דינה, נראה שעדיין מוקדם לברך על המוגמר. נראה גם שהקשר הפתאומי עם בעלי הנכסים מטרתו להביא לרגיעה בביקורת הנמתחת על התהליך. אין אלא לקוות שהמטפלים ברישום הפרצלציה ישכילו כעת לפעול כמתחייב בחוק, ויסיימו את הרישום לאלתר. ויפה שעה אחת קודם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הקודם
הבא
דילוג לתוכן