האם מערכת החינוך בנס-ציונה קורסת? התפטרויות מקיר לקיר

התפטרו: ריבה קליין - מנהלת אגף החינוך הוותיקה; מיטל בן-דור - מנהלת מחלקת חינוך קדם-יסודי; טלי וקנין - מנהלת מחלקת פרט

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

לפני זמן קצר פרסם ראש העיר נס-ציונה, שמואל בוקסר, את ההודעה הבאה:

"לפני מספר ימים הודיעה לי ריבה קליין, מנהלת אגף החינוך, על כוונתה לסיים את תפקידה כמנהלת אגף החינוך בעיריית נס-ציונה.

כמו-כן קיבלתי את ההודעות על עזיבתן של מיטל בן-דור – מנהלת מחלקת חינוך קדם-יסודי וטלי וקנין – מנהלת מחלקת פרט.

אני רוצה להודות ראשית לריבה קליין, על שירות משמעותי למען ילדי העיר במשך 25 שנה. תחילה כמנהלת בית-ספר 'בן-צבי', אחר-כך כמנהלת מחלקת בתי הספר, ובשש השנים האחרונות כמנהלת אגף החינוך.

ריבה פעלה שנים רבות במקצועיות, במסירות ובאהבה לקידום כלל מערכת החינוך בעיר.

בהמשך למדיניות שקבעתי לחדשנות ולמידה בראי העתיד, עבודתה המסורה הובילה תהליכים משמעותיים בימי שגרה ובתקופת הקורונה, לקידום יזמות אישית של הילדים והצוותים, פיתוח חדשנות טכנולוגית ופדגוגית, ייחודיות בתי הספר והובלת למידה מתקדמת, תוך התאמת המערכת לכל ילד וילדה.

אני מודה למיטל בן-דור, על עשייה חלוצה בשלוש השנים האחרונות למען ילדי גני הילדים, על יישום בלתי מתפשר של המדיניות לקידום סביבת הלמידה כבר מגיל הגן – קידום האקלים החינוכי ותכנים חינוכיים, המעבר למודל גנים ייחודים, קידום פרויקט השתלמות סייעות, ועוד.

תודתי לטלי וקנין, שלמעלה מ-16 שנים פועלת במערכת החינוך למען ילדי העיר, ממקימי מחלקת פרט – על ליווי אישי, רגיש ומסור של משפחות וילדים עם צרכים מיוחדים, ואחריות כוללת על הביקור הסדיר של תלמידי העיר.

השנתיים האחרונות בצל משבר הקורונה היו לא פשוטות לעובדי ציבור. ניהול שגרת החיים בצל המגיפה דרש מאיתנו יצירתיות, יציאה ממרחב הנוחות וחשיבה מחוץ לקופסא. לצד זאת, המשבר הפגיש אותנו עם לחצים ציבוריים ודרישות שלא הכרנו קודם. הצלחנו לצלוח משבר זה בהצלחה גדולה, וזאת בזכות הובלתה של ריבה קליין ועבודתן של מיטל וטלי.

על זאת תודתי הכנה לכל אחת ואחת מהן, כמו גם לכלל עובדי העירייה שפעלו תוך שליחות ציבורית אמיתית וכנה במהלך משבר מתמשך.

כבר בימים האחרונים התחלתי יחד עם מנכ"לית העירייה, דפנה קירו-כהן, לפעול לאיתור מועמדים.ות ראויים לאיוש משרות משמעותיות אלו.

אני רואה בשינוי שעומד לפתחנו, הזדמנות להכנסת רוח חדשה וכיווני פעולה נוספים. נמשיך לפעול כשלנגד עינינו טובתם של ילדי העיר.

יחד נעשה ונצליח"".

קליין: משוכנעת שהעשייה תימשך [] צילום: ארכיון
מנהלת אגף החינוך, ריבה קליין, מסרה: "לפני מספר ימים הודעתי לראש העיר שבכוונתי לסיים את תפקידי, וזאת לאחר התלבטות רבה. לאחר שנים רבות של עשייה חינוכית במספר תפקידים בנס-ציונה, החלטתי לצאת לדרך חדשה.

עבודתי בעיר נעשתה מתוך תחושת שליחות, אהבה גדולה לילדי העיר והקהילה, הכרה והוקרה בחשיבותו העליונה של חינוך דור העתיד. בכל התהליכים שהובלתי ראיתי למול עיניי את התלמידים המתפתחים והופכים להיות הבוגרים משמעותיים בעולם המשתנה.

אני רוצה להודות בראש ובראשונה לראש העיר שמואל בוקסר, שלנגד עיניו בעדיפות עליונה טובתם של ילדי העיר. על האמונה בדרך, התמיכה הבלתי מתפשרת, וההליכה המשותפת להגשמת החלומות.

תודה למנכ"לית העירייה דפנה קירו-כהן, על השותפות הנאמנה והמקצועית בהנעת תהליכים רבים ומשמעותיים. תודתי למנהלים, למורים ולמורות, לגננות ולכלל הצוותים החינוכיים שהם ההון האנושי אשר מוביל את מערכת החינוך האיכותית והמשמעותית בעיר.
תודות לשותפים הצמודים שלי לעשייה, אנשי אגף החינוך המקצועיים והמסורים, אשר ביחד איתם הובלתי את העשייה החינוכית בעיר. תודות למשרד החינוך על השותפות בדרך.

אני משוכנעת שהעשייה הבלתי מתפשרת שהובלנו, תמשיך, תצמח ותגדל. גאה שניתנה לי הזכות להוביל ולהשפיע על החינוך בעיר".

מיטל דור, מנהלת מחלקת חינוך קדם-יסודי, מסרה: "לאחר 3 שנים של עשייה חינוכית משמעותית בתמיכת אגף החינוך – מנהלת אגף החינוך והנהלת עיריית נס-ציונה – בחרתי לסיים את תפקידי כסגנית מנהלת אגף החינוך וכמנהלת מחלקת החינוך הקדם-יסודי.

ההחלטה התקבלה לאחר חשיבה ממושכת, וכחלק מתהליך הפרידה היה בכוונתי לקיים תהליך מסודר והדרגתי ולכבד את כל השותפים לעשייה היומיומית באופן אישי ומכבד – צר לי שהמסר הועבר באופן שונה מהמתוכנן.

אני מודה לעיריית נס-ציונה על התמיכה שניתנה לי כמנהלת במערכת, ובפרט לראש העיר שמואל בוקסר על האמון והעבודה המשותפת למען ילדי הגנים וצוותי החינוך.

זה אינו מובן מאליו לזכות בתמיכה ובהבנה מעמיקה במהות העשייה החינוכית, ולשים את מחלקת גני הילדים בקדמת הבמה – ועל כך אני מודה".

טלי וקנין, מנהלת מחלקת פרט: "לאחר 16 שנים בעיריית נס-ציונה החלטתי שהגיעה העת לצאת לדרך חדשה. במהלך שנותיי באגף החינוך פעלתי רבות לקידום ומתן מענה לילדי העיר היקרים, ללוות משפחות ולסייע בכל שניתן לכל מי שהיה זקוק לעזרה, תמיכה, אוזן קשבת וליווי מקצועי. אגף החינוך היה עבורי בית ומשפחה.

אני רוצה להודות באופן אישי למנהלת אגף החינוך ריבה קליין המהווה עבורי מודל, על שאפשרה לי להגשים את עצמי בפן האישי והמקצועי. תודתי לראש העיר שמואל בוקסר ולמנכ"לית העירייה דפנה קירו-כהן, על ההובלה, השותפות ומתן המענה הייחודי והמיטבי לכל בעלי הצרכים המיוחדים. תודה לכל עובדי אגף החינוך וצוות המחלקה המסור והיקר שלי, שימשיך ללוות את ילדי ומשפחות נס-ציונה. זו הייתה בשבילי זכות להכיר כל אחד ואחת מכם ולעבוד לצדכם למען ילדי העיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הקודם
הבא
דילוג לתוכן